İstanbul
27 Eylül, 2023, Çarşamba
 • DOLAR
  27.30
 • EURO
  28.87
 • ALTIN
  1664.7
 • BIST
  8273.88
 • BTC
  26236.337$

İNOBDER Geleneksel Sezon Açılışı Etkinliği


İNOBDER Geleneksel Sezon Açılışı Etkinliği
İnegöl Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği (İNOBDER) ile İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi’nin (DOSTUM) ev sahipliğinde Yenice Göleti’nde sazan balığı yakalama etkinliği düzenleniyor.

Amatör olta balıkçılarının, sportif balıkçılık yaparak katılacağı etkinlikte, Tarım ve Orman Bakanlığı 5/2 Amatör Amaçlı Avlanma Tebliğlerine uymak zorunda olduğu etkinlik 16.06.2023 Cuma günü saat:00.00 ‘da başlayıp, 18.06.2023 Pazar saat: 11.30’da sona erecektir.

Balık Haber’ e konuşan İNOBDER Yönetim Kurulu Başkanı Engin Aktay Amatör sportif olta balıkçılığına gönül vermiş tüm sporcuları aileleri ile birlikte sazan balığı av sezonu açılış etkinliğinde  görmek istediklerini, özellikle yeni yetişen gençlerin bu hobide buluşmalarını doğa ile barışmalarını, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını arzu ettiklerini ifade etti.

Aktay, ‘’katılımcılar Amatör Balıkçılık Dernek Üyelerinden oluşmakla beraber, her dernek için 2-4 takım kontenjanı ile sınırlandırılmıştır. Toplu halde sektör çekilişi yapılmayacağı etkinlikte ailesi ile gelen katılımcılar sektör kurası çekiminin ardından sektörlerine gidip yerleşebilecekler. 25 sektör ile sınırlanan etkinlikte takım başına 2 olta ile avlanılacaktır.

Katılımcılar sektör yemlemelerini sabah ve akşam, bait boat, kobra ve roket ile yemleme yapabilecekler. Kuru mısır ve iğnede boncuk kullanılmasının yasak olduğu etkinlikte bot ile göle girmeye izin verilmeyecektir. Tutulan balıkların zarar görmemesi için, katılımcılar yanlarında sazan matı, carp sak, sazan beşiği ve kepçe bulundurmaları zorunlu olmakla birlikte balık popülasyonunun belirlenebilmesi için tutulan balıkların ölçüm ve tartım işleminden sonra hemen suya iadesi gerçekleşecektir. Etkinlik sonunda katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtılacaktır. Etkinliğe katılan misafirlere Cumartesi sabah kahvaltısı – akşam yemeği, Pazar sabahı kahvaltı ikram edilecek etkinlikte katılım ücretsizdir. Şimdiden tüm katılımcılara rastgelsin’’ dedi.

İrtibat Telefon Numaraları

Engin AKTAY: 0 555 489 44 84

Ertan Güney: 0 541 394 46 55

Kaynak: Balık Haber Merkezi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Yorumlar

 • yorum avatar
  İbrahim Manav
  13-06-2023 18:57

  Balık habere ve size sportif olta balıkcılığına vermiş olduğunuz destekten ötürü sonsuz teşekkürler İyiki varsınız Özden Aydın Şimşek hanımefendi ve iyiki Balık Haber

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!